
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Non-Inverting |
| Number of Elements | 1 |
| Output Type | 3-State |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 4.5 V |
| Operating Supply Current | 160 µA |
| High Level Output Current | -6 mA |
| Low Level Output Current | 6 mA |
| Number of Bits per Element | 6 |
| Number of Output Lines | 6 |
| Number of Input Lines | 6 |
Stock: 1514
Distributors
pcbx
Unit Price$0.28982
Ext.Price$0.28982
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.28982 | $0.28982 |
| 10 | $0.25824 | $2.58240 |
| 50 | $0.23011 | $11.50550 |
| 100 | $0.20033 | $20.03300 |
| 500 | $0.17441 | $87.20500 |
| 1000 | $0.16695 | $166.95000 |
| 3000 | $0.15981 | $479.43000 |
| 5000 | $0.15298 | $764.90000 |
